Hallat ry:n sääntömääräinen syyskokous torstaina 23.11.2017

SYYSKOKOUS

Tampereen yliopiston kunnallistieteiden opiskelijat – Hallat ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään torstaina 23.11.2017 klo 18 Tamyn akvaariossa (Yliopistonkatu 60 A). Kokouskutsun ohessa löytyvästä liitteestä löydät hallituksemme esitykset tulevan vuoden toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta.

Tamyn toimiston ovi on lukossa, joten mikäli et pääse kokoustilaan, soita numeroon 050 4065 112. Kokoustilaan on esteetön pääsy ja kokouksessa on kahvitarjoilu. Tervetuloa syyskokoukseen vaikuttamaan Hallojen 90. toimintavuoden suuntaviivoihin!

Syyskokousen 2017 esityslista

Säännöt 18 §: Syyskokous.

Loka-marraskuussa pidettävän syyskokouksen tehtävänä on

1) päättää yhdistyksen hallituksen koosta ja valita yhdistyksen hallitus seuraavaksi toimikaudeksi;
2) päättää seuraavan vuoden toimintasuunnitelmasta;
3) päättää seuraavan vuoden jäsenmaksuista ja jäsenmaksuvelvollisuudesta;
4) päättää seuraavan vuoden talousarviosta;
5) valita seuraavaksi tilikaudeksi tilintarkastaja ja varatilintarkastaja tai toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja tarkastamaan seuraavan tilikauden tilejä ja hallintoa.
6) käsitellä muut mahdolliset asiat.

Mainokset

Kommentointi on suljettu.

Luo ilmainen kotisivu tai blogi osoitteessa WordPress.com.

Ylös ↑

%d bloggers like this: