Hallat ry:n sääntömääräinen syyskokous 26.11.2020.

Haluatko vaikuttaa siihen, mitä ensi vuonna Halloissa tapahtuu?
Poikkeuksellinen vuosi 2020 alkaa lähestyä loppuaan ja nyt onkin aika suunnata katseet tulevaan vuoteen 2021. Tampereen yliopiston kunnallistieteiden opiskelijat – Hallat ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään torstaina 26.11. klo 18.00 TOAS Ninansammon kerhotilassa, osoitteessa Takojankatu 13B, 33540 Tampere.
Virallinen kokouskutsu, kokouksen esityslista sekä hallituksemme esitykset vuoden 2021 toimintasuunnitelmasta ja talousarviosta julkaistaan Hallojen nettisivuilla sekä lähetetään Hallojen sähköpostilistalle viimeistään kuusi päivää ennen kokousta. Kokouksessa äänioikeutettuja ovat kaikki Hallat ry:n jäsenet.Jos et ole vielä jäsen niin liity alla olevan linkin kautta: https://hallat.fi/tietoja/jaseneksi/”18 § Syyskokous
Loka-joulukuussa pidettävän syyskokouksen tehtävänä on
1) päättää yhdistyksen hallituksen koosta ja valita yhdistyksen hallitus seuraavaksi toimikaudeksi
2) päättää seuraavan vuoden toimintasuunnitelmasta;
3) päättää seuraavan vuoden jäsenmaksuista ja jäsenmaksuvelvollisuudesta
4) päättää seuraavan vuoden talousarviosta
5) valita seuraavaksi tilikaudeksi tilintarkastaja ja varatilintarkastaja tai toiminnantarkastaja ja varatoiminnantarkastaja tarkastamaan seuraavan tilikauden tilejä ja hallintoa
6) käsitellä muut mahdolliset asiat.”
MITÄ? Hallat ry:n sääntömääräinen syyskokous
MISSÄ? TOAS Ninansammon kerhotila, Takojankatu 13B, 33540 Tampere
MILLOIN? Torstaina 26.11.2020 klo 18.00
MIKSI? Pääset vaikuttamaan siihen, kuinka Hallat toimii ensi vuonna! Tervetuloa!
Hallat ry:n hallitus 2020
HUOM! Saavuthan paikalle vain terveenä, ja noudatat hyvää käsihygieniaa. Suosittelemme myös maskin käyttöä tilaisuuden aikana.Mikäli sinulla on flunssan oireita, niin pysythän kotona! Jos kuitenkin haluat asettua ehdolle hallitukseen, niin otathan ennen kokousta yhteyttä vuoden 2020 puheenjohtaja Risto Uotilaan tai varapuheenjohtaja Henna Koskelaiseen.

Kommentointi on suljettu.

Pidä blogia WordPress.comissa.

Ylös ↑

%d bloggaajaa tykkää tästä: